Obec


Obec Chrustenice je vzdálena 10 km od Prahy po dálnici D5. Těsně sousedí s městečkem Loděnice u Berouna. V současné době má obec přes 800 obyvatel.

V obci je možnost sportovního vyžití – kopaná, odbíjená a tenis. V rozlehlém kempu je přírodní bazén. K návštěvě zve Železnorudný důl Chrustenice (1861 – 1965), který patřil ve své době k největším a nejvýznamnějším dolům Barrandienu. Obec Chrustenice je ideálním výchozím místem pro výlety do Českého krasu a Křivoklátska.

2 Responses to Obec

  1. Kristýna napsal:

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zcela nově vybudovaný památník v chrustenickém lese v oblasti nových domů. V lese je vybudován křížek s kameny a je na něm napsáno Věnováno českým skautům a skautkám v letech 1939-1945. Občanské sdružení Vysoké mýto. Nikde o tom není zmínka tak prosím o bližší informace děkuji :).

  2. Eva Husáková napsal:

    Dobrý den,
    jedná se o rekonstrukci původního památníku. Slavnostní odhalení mohyly proběhne 22. 9. 2012 od 14,00. Sledujte Chrustoš a stránky obce, pokusíme se zorganizovat společný pochod na místo.
    Více o rekonstrukci se dozvíte na stránkách OS 3 habry – http://trihabry.sweb.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>